Emisja DVB-T w MPEG-4 / AVC

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Mgrzegorz

Emisja DVB-T w MPEG-4 / AVC

Post autor: Mgrzegorz »

Czy na kanale 23 rówmież kodujecie w MPEG4?

marian

Emisja DVB-T w MPEG-4 / AVC

Post autor: marian »

Oby z tymi zasięgami i pokrycia sygnałem tv nie okazały sie takie jak z nadajnika na Skrzycznem.Symulacje komputerowe pokazywały wyśmienity zasięg

pomar

Emisja DVB-T w MPEG-4 / AVC

Post autor: pomar »

Oj jeszcze jeden sceptyk !  Na Skrzycznem też  problemy  ?  " ... ogląda Prezes i parę osób..."  Czepiamy się czy to może zdrowy rozsądek ludzi, którzy coś tam wiedzą i myślą samodzielnie ?
To naprawdę fajnie, że idziemy z postępem     , tylko ... kiedy naprawdę ruszamy ?

- pozdrawiam

marian

Emisja DVB-T w MPEG-4 / AVC

Post autor: marian »

 Sceptykiem nie Jestem tylko realistą. Na Podbeskidziu i Podkarpaciu dział DVB-T  w MPEG2 bardzo dobrze- ogląda parę tysięcy osób. ...... To w Warszawie i Poznaniu Ogląda MPEG 4 Prezes i kilka osób. Musimy zrobić ściepę Narodową  aby zakupić  antenę sektorową !!!!!!!!!!!!!!!Jeżeli takie będą działania jak obecnie to miną kolejne lata na Testach a nie stałych emisjach.Testowane będą jedynie kieszenie widzów a efekty marne.Pytam kiedy skonczą sie testy a zacznie stała emisji.

charon

Emisja DVB-T w MPEG-4 / AVC

Post autor: charon »

Bez przesady. Wiele osób ma hybrydowe tunery telewizyjne (tylko DVB-T nie warto jeszcze kupować) i oni mogą oglądać MPEG4. Z tego co wiem, w akademikach trochę ludzi ma tunery. W Wawie paręset się znajdzie.

MPEG4 nie jest złą decyzją właśnie dlatego, że ludzie nie kupili jeszcze odbiorników. Co innego, gdyby już działało na serio MPEG2, bo wtedy parę milionów mieszkańców nieźle by się wk***iło. Decyzja zapadła zanim ludzie kupili sprzęt, więc wszystko jest OK.
A jeśli ktoś kupił, to jego problem. W końcu było ostrzegane, że to tylko testy.

Arsenal

Emisja DVB-T w MPEG-4 / AVC

Post autor: Arsenal »

Witam. Do nadajnika w Śremie mam ok. 90 km( okolice Głogowa) i odbiór wszystkich kanałów bezproblemowy. Na kanałach TVP tylko dźwięk bo jeszcze nie mam transkodera.

Grzes

Emisja DVB-T w MPEG-4 / AVC

Post autor: Grzes »

Previously Uriel Septim wrote:[quote]Bez przesady. Wiele osób ma hybrydowe tunery telewizyjne (tylko DVB-T nie warto jeszcze kupować) i oni mogą oglądać MPEG4. Z tego co wiem, w akademikach trochę ludzi ma tunery. W Wawie paręset się znajdzie.

MPEG4 nie jest złą decyzją właśnie dlatego, że ludzie nie kupili jeszcze odbiorników. Co innego, gdyby już działało na serio MPEG2, bo wtedy parę milionów mieszkańców nieźle by się wk***iło. Decyzja zapadła zanim ludzie kupili sprzęt, więc wszystko jest OK.
A jeśli ktoś kupił, to jego problem. W końcu było ostrzegane, że to tylko testy.
[/quote]

Grzes

Emisja DVB-T w MPEG-4 / AVC

Post autor: Grzes »

Oj chyba parę osób już kupiło, kupując nowe telewizory LCD, które producenci wypsażają standardowo w dekodery DVB-T pracujące oczywiście w MPEG2. Uważam, że sytuacja bedzie wyglądała tak jak było z dźwiękiem stereo - całkiem sporo na rynku telewizorów z A2, a my wprowadzaliśmy NICAM bo jest nowocześniejszy... Były same korzyści...Nie sądzę, że zawsze trzeba mieć wszystko najnowsze bo to wcale w efekcie nie musi równać się lepsze nawet jeśli jest doskonalsze technologicznie. Społeczeństwo poniesie koszty droższego sprzętu, a jaki będzie efekt? Wątpię aby pojawiły się dzisiątki dostepnych kanałów - tak się nie dzieje nawet w bogatszych krajach. Tak czy inaczej na razie oglądam MPEG2 w Warszawie mając nadzieję, że emisja zostanie utrzymana przez dłuższą chwilę.

marian

Emisja DVB-T w MPEG-4 / AVC

Post autor: marian »

     Na Podbeskidzi i Podkarpaciu nadajniki działają w MPEG 2 zgodnie z przyjętą Strategią Rządową - nikt nie odwołał Strategii Rządowej. Testy miały być po okresie przejściowym emisjami  stałymi - za te emisje TVP płaci TP EmiTelowi . Pozostałe  emisje w MPEG 4 to  próbne testy TP EmiTelu. Wprowadzając MPEG 2  był najnowocześniejszym  systemem  minęło 5 lat i co dalej ?Za 5 lat MPEG 4 będzie przestarzałym systemem.

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Emisja DVB-T w MPEG-4 / AVC

Post autor: RAPIOTR »

Previously P.M. wrote:[quote]Ani nie ekolog, ani nie napromieniowany. Zgadzam się na MPEG4 - jesteśmy w czołówce Europy. Dla mnie bomba ! Tylko, że miarą zasięgu nadajnika jest realna ilość oglądających, a nie kilometry kwadratowe, nie lubię ściemy.
Tu Macie wynik 0 ( ZERO ) i pewnie to nie Wasza wina, niestety nie jest to powód do dumy.

Jeśli chodzi o ekologię - polecam prawo zachowania energii ze szkoły powszechnej. Emisja w przestrzeń, której nikt nie ogląda - wszystko na ciepło. Sprawność 0% - inżynieryjny majstersztyk .  To tylko fakt i już.

  - pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów
[/quote][quote]P.M nie musisz mnie zawracać do szkoły i uświadamiac z fizyki.Jeśli na sercu leży ci dobro ludzkości to wymyśl jakąś alternatywę dla setek tysięcy sprowadzanych z zachodu kopcących szmelców nazywanych samochodami lub co zrobić żeby ludność w piecach nie paliła butelek z PET i innych rakotwórczych gówien. Te 2X 50 KW jest jakby pierdnięcie i nic w bilansie nie zmienia .Tym bardziej że po wyłonczeniu analogu odpadnie kilka o wiele silniejszych nadajników.Sam jestem zwolennikiem mpeg2 ,bo taki lcd już nabyłem i chciałbym kilka lat pooglądac .Byłem jednak na tyle przewidujący i nabyłem bravie. A sony wiadomo mają wejście cam na moduł transkodujący.I choć to nie jest jak na razie złoty środek i ma te rozwiązanie kilka poważnych wad, to myślę że po obiecanym przez EMITEL zmianie w strumieniu audio i powrocie do ustawień z początku testów jakoś to będzie chodzić.   Mpeg4 natomiast otwiera przed nami o wiele ważniejszą  niż zwielokrotnienie ilości kanałów zaletę a mianowicie możliwość nadawania w HD .I choć nie jestem naiwny i wiem że to nie nastąpi szybko ,to wierzę że kiedyś to się stanie i jakość wtedy będzie lepsza.Co do zasięgu to już są na różnych forach potwierdzone odbiory z różnych kierunków w promieniu 100km .A to przy tak małej mocy jest rzeczywiśćie imponujące.Przypomiinam że nadajnik w Górze k /Śremu stoi na 87 m npm i ma wysokość 288m i dookulną charakterystykę promieniowania, a ukształtowanie Wielkopolski jest nizinne .Więc w przeciwieństwie do górskich nadajników np:Skrzyczne nie ma cudów musi mieć mniej więcej dobre natężenie pola w zasięgu horyzontu radiowego. Wyjątkiem mogą być miejsca o gęstej zabudowie ,ale i tam da się jakoś zmodyfikować instalacje ant.by działało.  Jednym słowem Panowie spokojnie 4 RP się skończyła ,więc napewno przyjdą ludzie którzy zaczną podejmować rzeczywiste decyzje. Chyba nie wyobrażaliście sobie że takich inwestycji Emitel w całym kraju przez pół roku dokona i pokryje Polskę sygnałem nie mająć podpisanych kontraktów. Emitel gotowy jest nadawać zarówno w mpeg2 jak i w mpeg 4 tylko ktoś musi podjąć ostateczną decyzję. Jeśli będzie decyzja to i odbiorniki sie na rynku znajdą .Polecam lekturę forum sat kuriera na którym podałem linki do  rozwiązań różnych firm(w tym jedno uniwersalne HD Z SATELITY +DVB-T MPEG4 Z ZIEMI. pozdrawiam
[/quote] 

JarekM
Posty: 254
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Emisja DVB-T w MPEG-4 / AVC

Post autor: JarekM »

=> jeśli zaś chodzi o Podkarpacie to emisję DVB-T w tym regionie prowadzimy dla nadawcy telewizyjnego i jeśli ten nadawca wyrazi zainteresowanie zmianami czy to składu programowego czy też parametrów emisji podejmiemy takie rozmowy.
w dyskusje o tym ile jeszcze mamy zainwestować w testy DVB-T, o ile droższa jest budowa nowego systemu antenowego itp wdawać się nie będę, a wypowiedzi niezgodne z charakterem tego forum będą usuwane.

Zablokowany