SIGNAL HD-507

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Signal HD-507

Post autor: giaur500 »

Po pierwsze czy jesteś w 100% pewien że mówisz o napisach w teletekście a nie napisach dvb? Czy takie same napisy bez tła i ładne ci sie wyświetlą gdy wejdziesz na stronę 777 albo 778 w TVP?

Po drugie nie twierdzę że się nie da, ale na pewno nie jest to trywialne i nie wydaje mi się, żeby Dipol mógł tak głęboko ingerować w oprogramowanie. Zresztą dowodem tego jest ich milczenie i nie odpowiadanie w tym temacie.

Jeśli nawet możliwe, nie byłoby to łatwe wg mnie bo trzeba by było zmienić sposób dekodowania teletekstu i odróżnić jakoś napisy od pozostałych stron teletekstu, wyciągnąć zawartość tych napisów i wyświetlić na ekranie używając innej czcionki i zapewne innego (graficznego a nie tekstowego) sposobu renderowania czcionki.

W samym teletekście nie ma informacji o kroju czcionki przecież - tylko wielkość (pojedyncza, podwójna) i kolor (zaledwie kilka kolorów). W zakresie wyświetlania tekstu dostępne jest mniej więcej to, co kiedyś mieliśmy używając trybu tekstowego w MS-DOS (starsi pamiętają zapewne pierwsze komputery z systemem DOS i tryb tekstowy) - nie ma tu miejsca na żadne graficzne ładne czcionki.

Bartosz Czach

Re: Signal HD-507

Post autor: Bartosz Czach »

giaur500 pisze:Po pierwsze czy jesteś w 100% pewien że mówisz o napisach w teletekście a nie napisach dvb?
Nawet na milion procent. Tuner odczytuje wyłącznie napisy będące referencją do napisów TXT.
giaur500 pisze:Czy takie same napisy bez tła i ładne ci sie wyświetlą gdy wejdziesz na stronę 777 albo 778 w TVP?
Tuner nie ma dekodera teletekstu.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Signal HD-507

Post autor: giaur500 »

Tuner nie ma dekodera teletekstu.
Teletekst jest przesyłany inaczej niz w analogu ale i tak musi być zdekodowany tak samo jak pozostałe strumienie (audio, wideo, epg). Możliwości teletekstu nic się nie zmieniły, to jest ciągle tryb tekstowy i zresztą dość przestarzała rzecz.

Jeśli jakiś tuner wyświetla napisy teletekstu graficznie, to musi to robić tak jak napisałem wcześniej.

Co do twojego tunera... skoro normalnie pełnego teletekstu nie możesz wyświetlić to skąd wiesz że to nie są napisy dvb (że sie tak przyczepię).

Bartosz Czach

Re: Signal HD-507

Post autor: Bartosz Czach »

Wiem, ponieważ wykrywa wyłącznie napisy oznaczone jako TXT (przykład: napisy na kanałach RAI czy na Polsacie w DVB-S).

Awatar użytkownika
kaem
Posty: 45
Rejestracja: 26 lipca 2011, o 14:14
Odbiornik: Signal HD-507
Nadajnik - obiekt nadawczy: Tarnów *G. Św. Marcina*

Re: Signal HD-507

Post autor: kaem »

pmpepto pisze:- Obwódka do czcionki napisów - podczas odtwarzania materiałów filmowych. Co z tego, że jest tyle kolorów czcionki, gdyż jeśli nie ma obwódki to bez względu na wybrany kolor zawsze trafi się scena podczas której napisy stają się mało czytelne. Tak, wiem, że jest opcja napisów z tłem, ale kto by tam chciał oglądać napisy zasłaniające dużą część materiału. Opcjonalnie większa możliwość regulacji rozmiarów czcionki.
Też to zgłaszałem kiedyś do Dipolu. Prosiłem o żółte napisy bo biała czcionka bez obwódek często zlewa się z obrazem. Z żółtą czcionką [która najbardziej mi odpowiada] ten problem rzadziej występuje..

aro84
Posty: 41
Rejestracja: 7 września 2011, o 21:23
Odbiornik: WIWA HD-90,
Cabletech URZ0085
Instalacja antenowa: Double Biquad - samoróbka,
umieszczony za oknem
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN

Re: Signal HD-507

Post autor: aro84 »

kaem pisze:
pmpepto pisze:- Obwódka do czcionki napisów - podczas odtwarzania materiałów filmowych. Co z tego, że jest tyle kolorów czcionki, gdyż jeśli nie ma obwódki to bez względu na wybrany kolor zawsze trafi się scena podczas której napisy stają się mało czytelne. Tak, wiem, że jest opcja napisów z tłem, ale kto by tam chciał oglądać napisy zasłaniające dużą część materiału. Opcjonalnie większa możliwość regulacji rozmiarów czcionki.
Też to zgłaszałem kiedyś do Dipolu. Prosiłem o żółte napisy bo biała czcionka bez obwódek często zlewa się z obrazem. Z żółtą czcionką [która najbardziej mi odpowiada] ten problem rzadziej występuje..
Popieram pomysł z obwódką napisów i zmiana rozmiaru czcionki. Przy aktualnie dostępnych opcjach wyświetlania napisów w postaci zmiany kolorów muszę rezygnować z filmów z napisami.

Awatar użytkownika
darko_n
Posty: 30
Rejestracja: 23 grudnia 2010, o 19:11
Odbiornik: Samsung UE32F5300,
LG DM2352,
WIWA HD90 jako nagrywarka
Instalacja antenowa: 2 zestawy "siatek" ze wzmacniaczami
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Bytków, Frýdek

Re: Signal HD-507

Post autor: darko_n »

koncertu życzeń do dipolnet c.d.:
proszę o rozważenie możliwości wprowadzenia blokady zmiany /zatrzymania strony/podstrony (HOLD) w trybie teletekstu, np. za pomocą przycisku ǁ "pauza",
a może taka funkcjonalność istnieje? (wg jakiej przyciskologii?)
____
pzdr

Awatar użytkownika
kaem
Posty: 45
Rejestracja: 26 lipca 2011, o 14:14
Odbiornik: Signal HD-507
Nadajnik - obiekt nadawczy: Tarnów *G. Św. Marcina*

Re: Signal HD-507

Post autor: kaem »

Pasowałoby w końcu naprawić conajmniej dwa problemy:
- tuner uruchamia się sam automatycznie po podpięciu wtyczki do gniazdka lub gdy napięcie zniknie i pojawi się w gniazdku sieciowym. O uruchomieniu tunera powinien decydowac tylko przycick power
- uruchomienie tunera automatycznie zmienia mi źródło sygnału na TV z HDMI, PC, Component na SCART. SCART jest priorytetem dla Signala. Obojętnie czy TV mam włączony czy wyłączony. Pisałem o tym do dipolu i obiecano mi, że się tym zainteresują
- nagrywanie na nośnikach z wieloma partycjami nie pozwala wybrać miejsca docelowego, partycji. Zawsze nagrane pliki zapisują się na pierwszej partycji.

Nie wierze jednak, że Dipol coś z tym jednak zrobi... To będzie procentowało na przyszłość

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Signal HD-507

Post autor: qwerty »

1 - mi odpowiada takie rozwiązanie i niech dipol tego nie zmienia!
2 - nie jest winny twój tv? U mnie czegoś takiego nie ma. Jak nie chcesz, aby tv sam przełączał na scart usuń odpowiedni pin

Awatar użytkownika
kaem
Posty: 45
Rejestracja: 26 lipca 2011, o 14:14
Odbiornik: Signal HD-507
Nadajnik - obiekt nadawczy: Tarnów *G. Św. Marcina*

Re: Signal HD-507

Post autor: kaem »

1 - niech pozwoli zadecydować o tym użytkownikowi. Od tego są ustawienia tunera
2 - wcześniej w tym wątki pisali o ósmym pinie. 8 pin to tak jak na tym obrazku?

Obrazek

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Signal HD-507

Post autor: qwerty »

Jak Dipol zlecił rozbudowanie oprogramowania to mogliby zrobić tak jak ma wiwa hd50/90:
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=80076#p80076 :)

Awatar użytkownika
darko_n
Posty: 30
Rejestracja: 23 grudnia 2010, o 19:11
Odbiornik: Samsung UE32F5300,
LG DM2352,
WIWA HD90 jako nagrywarka
Instalacja antenowa: 2 zestawy "siatek" ze wzmacniaczami
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Bytków, Frýdek

Re: Signal HD-507

Post autor: darko_n »

kaem pisze:2 - wcześniej w tym wątki pisali o ósmym pinie. 8 pin to tak jak na tym obrazku?
Obrazek
tak

Pin 8 Status & Aspect Ratio up
0–0.4 V → off
5–8 V → on/16:9
9.5–12 V → on/4:3

mlol

Re: Signal HD-507

Post autor: mlol »

Ostatnio kupiłem nowy Signal HD-507 z software jak nizej

Obrazek

Awatar użytkownika
kaem
Posty: 45
Rejestracja: 26 lipca 2011, o 14:14
Odbiornik: Signal HD-507
Nadajnik - obiekt nadawczy: Tarnów *G. Św. Marcina*

Re: Signal HD-507

Post autor: kaem »

Hmm to jak teraz ten soft dostać i czym się różni ;]

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Signal HD-507

Post autor: qwerty »

Czy mi się wydaje, czy ma inne ikonki? Na stronie dipola jest napisane, że jest na 7818. Czyżby nowa wersja?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Signal HD-507

Post autor: @GUTEK@ »

Nowe 507 są już na MSD7818. Prawdopodobnie ich obudowa jest też mniejsza niż poprzedniej serii.
Oprogramowanie jest takie samo jak w 527.

mlol

Re: Signal HD-507

Post autor: mlol »

Dokładnie, nowy tuner jest mniejszy od poprzedniego (mam też wcześniejszą wersję)
Dodatkowo poniżej różnice które zauważyłem:
-obsługuje format 1080p,
-wykrywa i obsługuje dysk zewnętrzny,
-odtwarza pliki AVI których nie odtwarza poprzednia wersja,
-szybciej się uruchamia,
-nowe ikonki, układ menu się nie zmienił, mniejszy pasek informacyjny,
-moim zdaniem lepszej jakości ruchome złącze SCART (tuner nie "lata" jak poprzedni) jest bardziej sztywne,
-inny kształt czujnika podczerwieni,
-numer kanału wyświetlany nie jako "C001" tylko "1"

Bartosz Czach

Re: Signal HD-507

Post autor: Bartosz Czach »

A jak nowa wersja spisuje się w dziedzinie LCN?

Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: Signal HD-507

Post autor: Szymon_Zy »

Z ciekawosci sprawdz jak radzi sobie z napisami w Avi (rozmiar) oraz czy poprawnie odtwarza MP3 z wysokim vbr.

zuczek

dekoder signal hd507

Post autor: zuczek »

mam klopot z dekoderem signal hd507 nie moge przelanczac programow,myslalem ze to pilot,kupilem nowy taki sam,i dalej to samo,moze to przedluzacz podczerwieni,bo po jakims czasie uda sie przelaczyc-baterie nowe,moze dekoder nowy,ale obraz z niego mam,prosze o pomoc

Zablokowany