DVB-T CZECHY

dyskusje o zagranicznych emisjach telewizji cyfrowej DVB-T
pat

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: pat »

dzisiaj antene troche przekrecilem na zachod i poprawilo sie na 60-70% jesli chodzi o k 54. mux k 37 moc 100 % jakosc 0%

Awatar użytkownika
neo69
Posty: 242
Rejestracja: 20 kwietnia 2011, o 14:12
Miejscowość: Stolica Górnego Śląska
Odbiornik: Panasonic TX-50GX830E
Mar. 29, 2022
Ver. 3.744
Instalacja antenowa: Yagi-Uda: Dipol 44/21-69 Tri Digit + symetryzator, balkon, 22 m n.p.t., 25,6 km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Opole-Chrzelice, Ostrava-Hošťálkovice

Re: Nowy kanał w 2 multipleksie

Post autor: neo69 »

1 stycznia 2012 r. o godzinie 5:59 kończy się emisja "głównego" programu telewizji Prima (MUX-2), a o 6:00 startuje nowy kanał Prima Family. Spółka FTV PRIMA tłumaczy tę decyzję formatowaniem (profilowaniem) swoich poszczególnych programów w ramach multipleksu. Użytkownikom pozostanie przeskanowanie pasma w celu znalezienia nowego kanału.
:arrow: Źródło: www.iprima.cz

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 899
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: Maciejek »

To jednak zmiana obecnej TV Prima na Prima Family. Zmianie ulegają jakieś tam identyfikatory usług i dlatego potrzebne jest ponowne skanowanie częstotliwości.
Ostatnio zmieniony 30 grudnia 2011, o 11:01 przez Maciejek, łącznie zmieniany 3 razy.

tomekogg

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: tomekogg »

Mi sie sam pojawił nowy kanał Prima family. Oczywiście obraz kontrolny. A wiec teraz jest 6 kanałów w mux 2.
Tak btw to czy ktoś z okolic wolbromia, olkusza lub okolic odbiera jakiś mux czeski oprócz mux2?

Rudzianin

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: Rudzianin »

Witam.
Wieczorem zauważyłem,że Czeski mux2 wzbogacił się o nowy program PRIMA FAMILY.Na razie jest tylko obraz kontrolny z informacją ,że stacja ta rozpocznie nadawanie 1 stycznia .

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: TVRuda »

No tak. Racja. Jedno mnie u Czechów zadowala, że u nich obraz testowy nowego programu nie leci tak długo jak u nas (PULS2, ATM Rozrywka) Dość długo czekamy i czekaliśmy na włączenie emisji na Esce i Polo a na TTV plansza jak długo już jest nadawana. "Ot zagrzęźlimy i czort karty rozdaje." To jest Polska.

djlosiu
Posty: 77
Rejestracja: 24 marca 2011, o 06:24
Odbiornik: samsung LED UE32H5500
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit z symetryzatorem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RCTN Katowice/Kosztowy

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: djlosiu »

ja w olkuszu w centrum miasta odbieram mux 1 są tam 4 stacje ct1,2,24,4 sport i 7 stacji radiowych.I mux 3 sporadycznie jak jest dobry odbiór jest tam prima love i radio proglas.

Peter_CA

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: Peter_CA »

TVRuda pisze:a na TTV plansza jak długo już jest nadawana.
Pewnie chodzi ci o to wideo propagacyjne. Przecież jest tam napisane, że startują 2 stycznia. Gdy startowała Prima Cool, wideo propagacyjne leciało prawie miesiąc - i jeszcze wcześniej była plansza, informująca o drugim programie TV Prima.

P.S.: TV Barrandov przy uruchomieniu MUX 2 - czy nie wygląda to znajomo? ;)

Awatar użytkownika
Andrew525
Posty: 241
Rejestracja: 22 grudnia 2010, o 20:26
Miejscowość: Czechowice
Odbiornik: Panasonic TX-L42S10E
Instalacja antenowa: DAVBOL W1E
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: Andrew525 »

Ja mam pytanie z innej beczki dlaczego Czesi dubbingują wszystkie zagraniczne filmy?

malkontent

Re: DVB-T z RTCN KATOWICE KOSZTOWY

Post autor: malkontent »

Rudzianin pisze:Czeski mux2 wzbogacił się o nowy program PRIMA FAMILY.
Mi wypadły gałki oczne jak ujrzałem 6 program w czeskim MUX2 i zastanawiałem się jak to możliwe że upchneli tam coś jeszcze :shock: potem się dopiero zorientowałem że to tymczasowa plansza z paskami kontrolnymi o przepływności 500kb/s :lol: i że to tymczasowe, ale wychodzi na to że jak im się zmieścił tam przekaz 500kb/s to znaczy że mają tam jeszcze trochę miejsca w sam raz na 2 lub 3 stacje radiowe :roll:

fakultak

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: fakultak »

1.1.2012 v 5:59 přestane vysílat Prima TV a v 6:00 začne vysílat Prima family, důvodem je zrušení vstupů regionálních TV.

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: TVRuda »

Widziałem teraz materiał w wiadomościach na Primie. Nawet podano numer telefonu w razie jakiś kłopotów. Proszę jak ładnie w Czechach wszystko jest robione a u nas..... Jak tu kolega z Czech pisze mam rozumieć, że TV Prima zmieni się w inny program czy jak?

fakultak

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: fakultak »

Ano, je to tak. TV Prima se změní na Prima family, v dvb-t bude vysílat s jiným service ID, proto je nutné přeladění. Důvodem je změna licence - PRIMA TV musí umožnit vstup regionálních TV, Prima family tuto povinnost nemá a to je ten hlavní důvod. V tomto termínu také skončí všechny analogové vysílače TV Prima, protože skončí stará licence, nová licence Prima family umožňuje vysílat jen na satelitu a v DVB-T, nikoliv analogově.

Awatar użytkownika
APiK
Posty: 79
Rejestracja: 29 lipca 2011, o 10:34
Miejscowość: Pardubice
Instalacja antenowa: UHF Color supra k21-69, VHF yagi k6+TEROZ č.604 ULTRA LOW NOISE, VKV Dipol 3
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śnieżne Kotły, Czarna Góra + CZ all

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: APiK »

Andrew525 pisze:Ja mam pytanie z innej beczki dlaczego Czesi dubbingują wszystkie zagraniczne filmy?
V čechách je dubbing běžná věc a má svou dlouholetou tradici a v porovnání s ostatními státy i velmi vysokou úroveň (to není z mé hlavy, ale z hlav těch co to mezinárodně posuzovali).
Je to tak stejně obvyklé, jako je třeba v Polsku "rychlodubbing", který se u nás nepoužívá.
Ostatnio zmieniony 1 lutego 2012, o 14:27 przez APiK, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
darko_n
Posty: 30
Rejestracja: 23 grudnia 2010, o 19:11
Odbiornik: Samsung UE32F5300,
LG DM2352,
WIWA HD90 jako nagrywarka
Instalacja antenowa: 2 zestawy "siatek" ze wzmacniaczami
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Bytków, Frýdek

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: darko_n »

No tak, i dzięki temu (Pima family oraz mojemu Signalowi HD-507) znowu musiałem ręcznie posortować od zera kanały :|

pzdr
TVRuda pisze:Widziałem teraz materiał w wiadomościach na Primie. Nawet podano numer telefonu w razie jakiś kłopotów. Proszę jak ładnie w Czechach wszystko jest robione a u nas..... Jak tu kolega z Czech pisze mam rozumieć, że TV Prima zmieni się w inny program czy jak?
Więcej info o Prima family tu http://www.iprima.cz/novinky/jiz-1-ledn ... ima-family
Ostatnio zmieniony 30 grudnia 2011, o 21:46 przez darko_n, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andrew525
Posty: 241
Rejestracja: 22 grudnia 2010, o 20:26
Miejscowość: Czechowice
Odbiornik: Panasonic TX-L42S10E
Instalacja antenowa: DAVBOL W1E
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: Andrew525 »

APiK pisze:
Andrew525 pisze:Ja mam pytanie z innej beczki dlaczego Czesi dubbingują wszystkie zagraniczne filmy?
V čechách je dubbing běžná věc a má svou dlouholetou tradici a v porovnání s ostatními státy i velmi vysokou úroveň (to není z mé hlavy, ale z halv těch co to mazinárodně posuzovali).
Je to tak stejně obvyklé, jako je třeba v Polsku "rychlodubbing", který se u nás nepoužívá.
Ok, dzięki.

Nardis
Posty: 150
Rejestracja: 17 lutego 2011, o 01:30
Odbiornik: Hyundai DVB4H 632 PVR
Instalacja antenowa: ATX DIPOL VENA o długości 4m +
wzmacniacz SWA9701 + 130m kabla TRISET
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy,Chorągw,Gubałówka,Wręczyca

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: Nardis »

APiK pisze:
Andrew525 pisze:Ja mam pytanie z innej beczki dlaczego Czesi dubbingują wszystkie zagraniczne filmy?
V čechách je dubbing běžná věc a má svou dlouholetou tradici a v porovnání s ostatními státy i velmi vysokou úroveň (to není z mé hlavy, ale z halv těch co to mazinárodně posuzovali).
Je to tak stejně obvyklé, jako je třeba v Polsku "rychlodubbing", který se u nás nepoužívá.

A ja dodam, że był w czeskiej TV program o ich dabbingu. W ubiegłym wieku czeski dabbing był uważany za najlepszy na świecie i wielu wytwórców uczyło się od nich sposobu poprawnego dabbingu filmowego. Była nawet w Czechach szkoła dabbingu, o ile pamiętam. Dzisiaj różnice można porównać słuchając podkładay głosowe np. w "przczółce maji" lub w "smerfach" w polskiej i w czeskiej wersji :) Osobiście uważam że głos Gargamela Wiesława Drzewicza
w polskiej wersji jest rewelacyjny. Czesi mają podobny, choć były różne głosy tego osobnika.

pozdrawiam,

Peter_CA

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: Peter_CA »

http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Dubbi ... urope1.png
Dubbing/napisy/lektor w Europie. Opis Słowacji jest trochę błędny - filmy z dubbingiem w języku czeskim stanowią tylko uzupełnienie oferty a jest ich mniejszość a nie większość, jak jest zapisane w opisie ;)

tomekogg

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: tomekogg »

Koledzy, jeśli odbieram mux-2 na kanale 37, to jaki to jest nadajnik?
Do tej pory mi się zdawało, że to Ostrava-Hostalkovice, ale po spojrzeniu na mapki może to być też Frydek, Lysa Hora. Co o tym sądzicie?

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: TVRuda »

Raczej to Lysa Hora. Ja odbieram k36 ale jest gorszy niż k37. Ten pierwszy czy też idzie z Lysej Hory i z jaką mocą? Bo jeśli idzie z tego nadajnika co k37 i z tą samą mocą to powinienem wyśmienicie go odbierać a jednak jest on gorszy.

Zablokowany