DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Awatar użytkownika
Andrew525
Posty: 241
Rejestracja: 22 grudnia 2010, o 20:26
Miejscowość: Czechowice
Odbiornik: Panasonic TX-L42S10E
Instalacja antenowa: DAVBOL W1E
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: Andrew525 »

Czyli piszemy meile do TVP !

Niech ktoś napisze list poda meile zrobimy nowy temat i będziemy rozsyłać :)

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: ploomba »

Dostałem podobny. Z listu wynika , że TVP bierze urzędy "na przetrzymanie" bo chce wymusić na nich przyznanie tych 3 miejsc w mux-1 na stałe a nie do 2013. I o to cała sprawa się rozchodzi. Dziwne, że urzędy jeszcze tego nie zaakceptowały. Przecież taki pomysł był już jakis czas temu. Jak dla mnie takie rozwiązanie jest całkiem słuszne (3 miejsca w mux-1 na stałe). Dobrze to w konsultacjach opisal m.in. Emitel - odebranie tych 3 miejsc po 2013 może skutkować zupełnym brakiem chęci uruchomienia przekazu w mux-1 przez TVP ze względów finansowych (bo i po co finansować proces wdrażania 3 kanałów na 2 lata).
Te 3 miejsca w mux-1 powinny być dla TVP na stałe - ale pod żadnym pozorem TVP nie powinna dostać całego mux-1. Aneks do umowy na mux-3 podpisać z Emitelem a nowi nadacy z Urzędu powinni zostac zmuszeni do zaakceptowania spółki Emitel jako operatora technicznego multipleksu. I ruszać z całym tym bajzlem.
Dlaczego to rozwiązanie, które było już dyskutowane chyba pół roku temu nadal "wisi w powietrzu". Czy to wszystko musi aż tak długo nabierać mocy urzędowej?

- Wniosek 1 - TVP nie zależy na 3 miejscach w mux-1 jeśli nie będa ich mieć na stałe. Czyli w innym przypadku nie doczekamy się startu mux-1.
- Wniosek 2 - Emitelowi nie zależy na emisjach testowych kanałów TVP ze Skrzycznego (a TVP nie zleca takich emisji bo nie są one wg TVP konieczne).
- Wniosek 3 - najlepszym wyjściem jest pisanie do TVP Katowice pism z protestem, że znaczna część obywateli straciła możliwość odbioru regionalnej stacji - pewnie nikomu nie odpiszą, ale niech wiedzą, że ludzie korzystali z cyfrowej wersji TVP Katowice.
- Wniosek 4 - zupełnym paradoksem jest ogólnie panująca niemoc i brak chęci TVP do zlecenia przełączenia sygnału na Skrzycznym z kanału 38 na kanał 62 - co nawet UKE pięknie proponowało i zapewniało, że zgodzi się na takie przełączenie. Pokazuje to prawdziwe oblicze TVP jako nadawcy, który woli pozbawić Polaków regionalnej stacji niż zrobić coś na co wszyscy czekają. Zresztą podobnie jest z Polskim radiem, które swego czasu zaczęło wyłączać nadajniki PR2 i PR4 bodajże - ja sam od jakiegoś już czasu listu ślę do PR w sprawie uruchomienia przekazu PR4 na Podbeskidziu - bez odzewu - znaczy odzew był ze strony UKE, który to napisał, że jeśli tylko Polskie Radio wystąpi do UKE o znalezienie wolnej częstotliwości dla PR4 to UKE uczyni to niezwłocznie (czego PR nigdy nie uczyniło).

mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: mac_33 »

powiem szczerze nie bardzo rozumiem Wasze zdziwienie na fakt ze to wlasnie tvp ma podbeskidzie w powazaniu - dla mnie to bylo jasne od poczatku, wczoraj wymyslalem tu urzednikom ale w tym sensie ze nie potrafia sobie z tvp poradzic - zreszta napisalem to wprost w stan konsult do mux1.

no ale dosc madrosci bo to sprawy nie popycha do przodu, co wazne z info od uke w sprawie podkarpacia, to to ze tvp wniosek o rezerwacje zlozyla skoro taka informacja pojawila sie na stronach uke - ja przez chwile myslalem ze to moze zagrywka uke ale po odpowiedziach widac ze nie,

zatem jako odbiorcy wisly musimy jakos tvp zmusic do podobnego dzialania w naszej sprawie - ktos kiedys pisal o ich stronce gdzie mozna pisac bezposrednio "on line" do nich trzeba to odszukac i pisac po kilka maili pytajac dlaczego nie kontynuuja emisji u nas skoro robia to na podkarpaciu /sucha gora to precedens przeciez mux1 formalnie nieistniej/ - moze cos wywalczymy, ja znajde bo mam kilka adresow do zarzadu tvp oraz zwiazkow zawodowych i Wam podam - jesli teraz sie nie uda to mozemy zapomniec o kanalach tvp na kilka miesiecy.


edit znalazlem:
strona tvp http://www.tvp.pl/o-tvp/kontakt - ja zacytuje czesc maila od uke i spytam kiedy taki wniosek o rezerwacje zloza do uke
Ostatnio zmieniony 4 stycznia 2011, o 19:13 przez mac_33, łącznie zmieniany 1 raz.

mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: mac_33 »

wyslalem:
prosze o informacje kiedy tvp zlozy wniosek o wydanie pozwolenia jak poniżej?
"Uprzejmie informuję, że jeśli do Prezesa UKE wpłynie wniosek od TVP, bądź od któregoś z operatorów sieci stacji nadawczych, o wydanie pozwolenia radiowego na kontynuowane emisji programów TVP na Podbeskidziu, tym razem na kanale TV nr 62 - wniosek taki zostanie rozpatrzony be zbędnej zwłoki. Prezes UKE popiera starania mieszkańców Podbeskidzia o dostęp do programów TVP nadawanych w sposób cyfrowy, w tym szczególnie do programu regionalnego.
i tyle jestem 1 teraz czas na WAS :-)

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 899
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: Maciejek »

Maciejek pisze: Sądzę, że przede wszystkim należy wysyłać maile do TVP Katowice. Ich nacisk, jako instytucji teoretycznie zainteresowanej, może coś spowoduje w temacie nadawania DVB-T na tereny nie objęte analogowym sygnałem (cieszyńskie, żywiecczyzna).
...czyli potwierdza się to co pisałem....ślemy zatem do Katowic, może zajarzą, że też nadają dla Podbeskidzia.
Tutaj strona z adresami TVP Katowice:
http://www.tvp.pl/katowice/o-tvp-katowi ... akt/574524

mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: mac_33 »

Maciejek pisze:
Maciejek pisze: Sądzę, że przede wszystkim należy wysyłać maile do TVP Katowice. Ich nacisk, jako instytucji teoretycznie zainteresowanej, może coś spowoduje w temacie nadawania DVB-T na tereny nie objęte analogowym sygnałem (cieszyńskie, żywiecczyzna).
...czyli potwierdza się to co pisałem....ślemy zatem do Katowic, może zajarzą, że też nadają dla Podbeskidzia.
Tutaj strona z adresami TVP Katowice:
http://www.tvp.pl/katowice/o-tvp-katowi ... akt/574524
nie chce Cie zniechecac bron boze ale w takiej korporacji osrodk reginalne raczej maja slaba pozycje szczegolnie teraz zdziesiatkowane z 2-3 godz progr w calej ramowce.

tez wyslalem do tvp katowice a co :-)

chimek
Posty: 6
Rejestracja: 27 grudnia 2010, o 17:12

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: chimek »

Dziś wysłałem apel do TVP KATOWICE o przywrócenie nadawania programów TVP w ramach NTC na kanale 62

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: Drekan »

ploomba pisze:- Wniosek 1 - TVP nie zależy na 3 miejscach w mux-1 jeśli nie będa ich mieć na stałe. Czyli w innym przypadku nie doczekamy się startu mux-1.
TVP jest jak kobieta, nie wie czego chce, ale zrobi wszystko by to zdobyć. :lol:

Na poważnie, przecież TVP dostała cały 1 multipleks, a nie tyko 3 miejsca w nim. :o Przypominam ostatnią propozycję prezes UKE:
2. Przy założeniu, że TVP mogłaby docelowo rozpowszechniać swoje programy w ramach więcej niż jednego multipleksu, możliwe byłoby przydzielenie, na podstawie ustawy o radiofonii i telewizji, częstotliwości z MUX1 na wyłączność dla TVP...
ploomba pisze:- Wniosek 2 - Emitelowi nie zależy na emisjach testowych kanałów TVP ze Skrzycznego (a TVP nie zleca takich emisji bo nie są one wg TVP konieczne).
- Wniosek 3 - najlepszym wyjściem jest pisanie do TVP Katowice pism z protestem, że znaczna część obywateli straciła możliwość odbioru regionalnej stacji - pewnie nikomu nie odpiszą, ale niech wiedzą, że ludzie korzystali z cyfrowej wersji TVP Katowice.
Właśnie jakoś rozwiązano problem dosyłu TVP Info Katowice do słabiutkich stacji retransmisyjnych w Żywcu, czego nie dokonano na Podkarpaciu. Nie ma co na liczyć na Podbeskidziu na tak ogromy harmider ze strony kablówek, z którymi się liczy TVP (oni i platformy satelitarne dostali na wyłączność kanały "TVP Premium"). :x

Pytanie czy centrala liczy się z propozycjami ośrodków regionalnych? :?:
Myślę, że należałoby znaleźć w TVP jakąś kompetentną i funkcyjną w kwestiach DVB-T osobę i pod ten adres wysyłać swoje odczucia z obecnej sytuacji. Pod ogólnym adresem TVP, znajdziemy osoby, które mają za zadanie wysyłać standardową formułę odpowiedzi na pytania widzów (coś w stylu my chcemy nadawać, ale KRRiT i UKE rzucają nam kłody pod nogi). :evil:
ploomba pisze:- Wniosek 4 - zupełnym paradoksem jest ogólnie panująca niemoc i brak chęci TVP do zlecenia przełączenia sygnału na Skrzycznym z kanału 38 na kanał 62 - co nawet UKE pięknie proponowało i zapewniało, że zgodzi się na takie przełączenie. Pokazuje to prawdziwe oblicze TVP jako nadawcy, który woli pozbawić Polaków regionalnej stacji niż zrobić coś na co wszyscy czekają. Zresztą podobnie jest z Polskim radiem, które swego czasu zaczęło wyłączać nadajniki PR2 i PR4 bodajże - ja sam od jakiegoś już czasu listu ślę do PR w sprawie uruchomienia przekazu PR4 na Podbeskidziu - bez odzewu - znaczy odzew był ze strony UKE, który to napisał, że jeśli tylko Polskie Radio wystąpi do UKE o znalezienie wolnej częstotliwości dla PR4 to UKE uczyni to niezwłocznie (czego PR nigdy nie uczyniło).
Z drugiej strony z tego co się orientuję, emisji na Podkarpaciu jeszcze nie wznowiono. TVP ma już długi czas, wiele pozwoleń od UKE na emisję 3 multipleksu z nadajników, które jeszcze milczą. Samo pozwolenie nic jeszcze nie przesądza, a MPEG4 był zapisany w dotychczasowych pozwoleniach od jakiegoś czasu (tylko UKE przymykało oka na niezgodny z pozwoleniem standard emisji). Sam jestem ciekawy jak się ta sytuacja rozwinie. :roll:

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: ploomba »

Drekan pisze:Na poważnie, przecież TVP dostała cały 1 multipleks, a nie tyko 3 miejsca w nim. :o
W którymś miejscu (chyba jeszcze przed tą propozycją o której piszesz) była sugestia aby przydzielić 3 miejsca dla TVP na stałe. Pisano również wtedy, że po ewentualnym przejściu programów 1, 2 i Info po 2013 do mux-3, na 3 miejsca w mux-1 miałyby niby wskoczyć inne kanały od TVP. Nie pamiętam dokładnie kiedy ta propozycja była rozważana ale coś takiego pamiętam :P
Z tym ewentualnym przejściem 1, 2 i Info do mux-3 można by się jednak wstrzymać, bo nikt wtedy nie znał planów TVP, z których teraz wynika, że Info ma w przyszłości zostać kanałem pełnowymiarowym natomiast ma powstać osobny kanał regionalny (ten kanał mógłby wejść w skład mux-3-regionalnego)
Jeżeli faktycznie mux-3 miałby mieć pokrycie regionalne to w takim wypadku zaznaczyłbym, że TVP jako dysponent tegoż multipleksu w przypadku braku wspominanego kanału regionalnego bądź w przypadku niezagospodarowania pełnej przepustowości multipleksu, TVP musiałaby udostępnić miejsce dla jednego kanału regionalnego/lokalnego w każdym regionie w mux-3 (jeśli taki chętny w regionie by się znalazł)
Ostatnio zmieniony 4 stycznia 2011, o 22:08 przez ploomba, łącznie zmieniany 4 razy.

Koneser
Posty: 140
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:17
Miejscowość: Cieszyńskie
Odbiornik: LG42P, Strong 8106, 8102+, Cabl.URZ8080
Instalacja antenowa: Yagi 19el. Dipol
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne/Kosztowy Ostrawa/Pradziad

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: Koneser »

chimek pisze:Dziś wysłałem apel do TVP KATOWICE o przywrócenie nadawania programów TVP w ramach NTC na kanale 62
Ja też wysłałem im maila 8-) .

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: Drekan »

ploomba pisze:W którymś miejscu (chyba jeszcze przed tą propozycją o której piszesz) była sugestia aby przydzielić 3 miejsca dla TVP na stałe. Pisano również wtedy, że po ewentualnym przejściu programów 1, 2 i Info po 2013 do mux-3, na 3 miejsca w mux-1 miałyby niby wskoczyć inne kanały od TVP. Nie pamiętam dokładnie kiedy ta propozycja była rozważana ale coś takiego pamiętam :P
Z tym ewentualnym przejściem 1, 2 i Info do mux-3 można by się jednak wstrzymać, bo nikt wtedy nie znał planów TVP, z których teraz wynika, że Info ma w przyszłości zostać kanałem pełnowymiarowym natomiast ma powstać osobny kanał regionalny (ten kanał mógłby wejść w skład mux-3-regionalnego)
UKE i KRRiT oferowała TVP dwa całe multipleksy. :!: Jednak nawet tak szczodra propozycja nie zmieniał obecnej patowej sytuacji z NTC. :shock: Pytanie czego tak naprawdę chce TVP? :?:

Wygląda na to, że UKE będzie musiało zrezygnować z prób zapewnienia ogólnokrajowego pokrycia stacjom TVP1, TVP2 i TVP Info przed wyłączeniem analogu. Należy przedstawić NIEZMIENNY harmonogram wyłączenia analogu. :idea:

Jeśli TVP nie chce nadawać cyfrowo, to niech nie nadaje, ale analogowe nadawanie i tak będzie musieć wyłączyć w ustalonych terminach. Cały 1 multipleks dla nowych nadawców, a TVP zostaje z 3 multipleksem, który ruszy po wyłaczeiu analogu. Strata oglądalności kanałów TVP przełoży się na większa oglądalność nadawców komercyjnych, którzy większe zyski będą mogli przeznaczyć na lepszą ramówkę. Koniec dalszych opóźnień :)

bratmat

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: bratmat »

Dziwne godzina 23:00 i odbiór na komputerze bez zakłóceń całej paczki(cieszyn/RTON Skrzyczne). Co może powodować taki stan rzeczy ? Na analogu obraz tak samo dobry jak w dzień.

goldfinger

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: goldfinger »

No, to przynajmniej teraz już wiadomo o co chodzi...

Też napiasałem. Niech się rzecznik wypowie ;)

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: Drekan »

bratmat pisze:Dziwne godzina 23:00 i odbiór na komputerze bez zakłóceń całej paczki(cieszyn/RTON Skrzyczne). Co może powodować taki stan rzeczy ? Na analogu obraz tak samo dobry jak w dzień.
W analogu siłę sygnału można ocenić po ilości odbieranego śniegu (im więcej śniegu tym słabszy sygnał). DVB-T jednak ma idealny obraz do granicy zasięgu, który niespodziewanie się kończy częstymi przerwami w sygnale lub całkowitym jego brakiem. :(

Jesteś po prostu na granicy poprawnego odbioru. Dobrze umieszczona antena, lepsza od typowych instalacja antenowa czy lepsze warunki propagacji sygnału pozwalają rozszerzyć zasięg poprawnego odbioru. Zapewne to ta ostatnia przyczyna pozwala na dobry odbiór, jeśli jednak chcesz uzyskać stały poprawny sygnał musisz popracować nad swoją instalacją antenową. Aktualnie dobry odbiór daje duże szanse, że po inwestycji w lepszą instalację antenową uzyskasz dobry odbiór 2 multipleksu ze Skrzycznego na stałe. :)

Jurcio
Posty: 71
Rejestracja: 3 września 2009, o 14:33
Miejscowość: Bielsko-Biała
Odbiornik: Samsung x2 /Analizator H30 FLEX Televes /DIGITRADIO
Instalacja antenowa: 2 anteny trójramienne/wzm. program. AVANT X Televes/zawiesz. 420m n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne; Szyndzielnia, Ostrava,Praděd.

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: Jurcio »

marcin6660 pisze: Uprzejmie informuję, że jeśli do Prezesa UKE wpłynie wniosek od TVP, bądź od któregoś z operatorów sieci stacji nadawczych, o wydanie pozwolenia radiowego na kontynuowane emisji programów TVP na Podbeskidziu, tym razem na kanale TV nr 62 - wniosek taki zostanie rozpatrzony be zbędnej zwłoki. Prezes UKE popiera starania mieszkańców Podbeskidzia o dostęp do programów TVP nadawanych w sposób cyfrowy, w tym szczególnie do programu regionalnego.
Należy mieć na uwadze fakt, że jedyną szansą na przywrócenie emisji programów TVP w sposób cyfrowy w rejonie Podbeskidzia jest rozwiązanie kwestii wstrzymujących uruchomienie MUX1.

Zdaniem Prezesa UKE kluczowym elementem rozwiązania tych problemów jest taka zmiana rezerwacji częstotliwości dedykowanych dla MUX1, dokonanej na rzecz TVP, która umożliwi Telewizji Publicznej obecność jej programów na omawianym multipleksie dłużej niż do 31 lipca 2013 r. Taka też konkluzja wynika z podsumowania konsultacji w sprawie konkursu na rezerwację częstotliwości z MUX1: http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?pla ... &page=text .
!!!
Jakoś te problemy nie przeszkodziły wydać decyzji o kontynuacji emisji testowej z nadajnika Rzeszów -Sucha Góra na częstotliowosci przewidzianej tam dla MUX1

mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: mac_33 »

moze my tez kilka maili powinnismy wyslac do tego zz:
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/zw ... ego-w-tvp2

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: ploomba »

analogowy TVP Info Katowice z Grojca/Żywiec wygląda dziś tak:
Obrazek
Takie komunikaty OSD pojawiały się też dawniej na analogowym TVP Info, gdy np mux ze Skrzycznego miał jakieś chwilowe awarie. Potem Skrzyczne wracało do normy a nadajnik analogowy pozostawał "zwieszony" z czerwonym komunikatem z OSD jakiegoś tunera.
Widać teraz też w dosyłają w jakiś cyfrowy sposób da przekaźników.

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: igorlan »

ploomba pisze:analogowy TVP Info Katowice z Grojca/Żywiec wygląda dziś tak:
Obrazek
Takie komunikaty OSD pojawiały się też dawniej na analogowym TVP Info, gdy np mux ze Skrzycznego miał jakieś chwilowe awarie. Potem Skrzyczne wracało do normy a nadajnik analogowy pozostawał "zwieszony" z czerwonym komunikatem z OSD jakiegoś tunera.
Widać teraz też w dosyłają w jakiś cyfrowy sposób da przekaźników.
Ciekawe, na satelicie nie ma tej wersjii TVP Info. No chyba, że ramówka ogólnopolska leci z Astry i następuje jakiś "switch" kiedy wchodzi wersja regionalna..

marcin6660
Posty: 551
Rejestracja: 1 marca 2009, o 17:03
Odbiornik: Samsung UE48H6500 , UE32H5500 , UE58J5200 , P2270HD , Lion 2
Instalacja antenowa: Telkom Telmor ASR-860 P25
Wysokość ok.390m/n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice , Skrzyczne , Częstochowa

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: marcin6660 »

U mnie rano wszystkie kanały Mux2 ze Skrzycznego "szatkowały"

mcpolish

Re: dvb-t ze Skrzycznego

Post autor: mcpolish »

Witam
Mieszkam w Ostravie Porububie, Analog TVP1 TVP2 i Polsat odbieram dobrze ze Skrzycznego (Polsat K58)
TVP1 / 2 Obraz czysty bez śniegu, Polsat lekki śnieg NICAM Stereo.

Kupiłem ostatnio kartę do kompa Winfast Dongle H obsługującą MPEG-4.
Jednak szukając DTV znajduje mi wszystkie Czeskie MUX'y jednak Polskich brak.

Na początku myślałem, że to sprawa zasięgu ale na czeskim forum ludzie z Ostravy odbierają sygnał ze Skrzycznego, nawet widziałem na tym forum, że był jeden ostravak z poruby który miał sygnał 87%-100% Używam najnowszych sterowników i WinfastPVR2 ze strony producenta.
Jak myślicie co może być tu problemem ?

p.s Sygnał zbieram z anteny zbiorczej na dachu bloku i nie mam do niej bezpośredniego dostępu.

Zablokowany