HbbTV w NTC

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
VAHANARA
Posty: 680
Rejestracja: 22 sierpnia 2019, o 11:01
Miejscowość: Warszawa

Re: HbbTV w NTC

Post autor: VAHANARA »

Cieszy się, bo napisał, co miał napisać, i mu kasa leci za artykuł - nie ma się co dziwić...

Ale fakt, oszczędzają na pilotach, a przede wszystkim przystosowują je głównie dla platform płatnych i młodego pokolenia, bo tam jest kasa w przyszłości, również dla producentów TV czy co tam je zastąpi. Starsze pokolenie czy wygoda operowania pilotem przy odbiorze NTC już się generalnie nie liczy, bo właśnie idą nowe czasy... a nowe pokolenia NTC przecież generalnie nie oglądają, nie miewają też telewizorów. Więc producenci MUSZĄ coś wymyślać, żeby ich jednak przekonać do kupna telewizora, który telewizorem będzie tylko z nazwy, a stanie się zamiennikiem smartfona czy lapka w zakresie szeroko pojmowanych multimedi. Może jakimś odpowiednikiem mediaboxów, tyle, że z ekranem... A zwykły broadcast to na przyczepkę...

Tu mi się taka analogia do telefonów nasuwa - wszechobecne, panujące teraz smarfony ze swoją coraz bardziej zaawansowaną i skomplikowaną obsługą wszystkiego, dedykowaną chyba TYLKO dla małolatów i młodzieży... Więc ja dalej katuje mojego starego LG, małego smartfona na starym Androidzie, bo jak kupiłem najnowszy wynalazek to po kilku dniach rzuciłem go z odrazą na półkę i tam sobie będzie leżał aż jakiś małolat go zechce.

Tak to po krótcę widzę...

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1364
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: HbbTV w NTC

Post autor: DanielK »

dvbtowiec pisze: 15 lutego 2023, o 10:55 Tymczasem w zamian otrzymujemy skomercjalizowanego pilota ze sprzedanym miejscem na ogromne przyciski do serwisów VOD.
Bardzo dobrze podsumowane :!:

"Masz znienawidzić obsługę tv linearnej, a masz korzystać tylko z naszych serwisów i musimy o Tobie wszystko wiedzieć".
W przyszłości gdy być może wróci komunizm i tak będą ze 3-4 programy i nic poza tym...

Co do smartfonów to są lepsze i gorsze pod kątem obsługi. Fakt jest taki, że praktycznie nie ma już smartfonów z 3 przyciskami funkcyjnymi a szkoda..

pasjonat
Posty: 447
Rejestracja: 29 kwietnia 2021, o 12:52
Miejscowość: Powiat Lipsko
Odbiornik: Kruger&Matz KM0232. Rok produkcji- 2016.
Instalacja antenowa: Antena TV AX1000 + LTE combo, wzmacniacz W-20
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kielce/Święty Krzyż, Radom/Wacyn

Re: HbbTV w NTC

Post autor: pasjonat »

VAHANARA pisze: 15 lutego 2023, o 12:03 Tu mi się taka analogia do telefonów nasuwa - wszechobecne, panujące teraz smarfony ze swoją coraz bardziej zaawansowaną i skomplikowaną obsługą wszystkiego, dedykowaną chyba TYLKO dla małolatów i młodzieży... Więc ja dalej katuje mojego starego LG, małego smartfona na starym Androidzie, bo jak kupiłem najnowszy wynalazek to po kilku dniach rzuciłem go z odrazą na półkę i tam sobie będzie leżał aż jakiś małolat go zechce.

Tak to po krótcę widzę...
A stary telefon ci się nie zacina?, nowy telefon ma więcej funkcji i chodzi szybciej... jak dla mnie łatwiej się obsłużyć niż na starym androidzie albo po prostu trzeba się nauczyć, nauka czyni mistrza, trzeba się samemu nauczyć bo dzisiejsza młodzież lubi się uczyć coś nowego, a nie ciągle to samo dlatego też lubię aktualizację, które wprowadzają nowe funkcje itp...

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Krosnoludek »

Proszę, jak by komuś zależało na przyśpieszeniu wskakiwaniu kanałów wirtualnych w HbbTV TVP jak Kultura 2, Historia 2, ABC 2, Ukraina z naziemnej na Philipsach, by napisał zgłoszenie do Philipsa, bo mnie ostatnio napisali ze zostanie jak jest, bo chyba tylko ja to zgłaszam. Te kanały powinny tak samo szybko wskakiwać jak normalne kanały naziemne, w ciągu 2-3 sekund od wciśnięcia guzika na pilocie powinien pojawić się obraz kanału, a teraz wskakuje po 9-14 sekundach. Tak szybko działa np. w TCL czy LG, a nawet na egzotycznym Hisense.



https://tv-sound-monitors.philips.com/s ... v&reason=2



Opisałem to tu pod pkt. 7: viewtopic.php?t=8420

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: HbbTV w NTC

Post autor: dvbtowiec »

Ten sam problem z długim wczytywaniem jest na Sony.
Czasem wskoczą od razu, innym razem po 10s a nawet po 40s.
Gdy ja korespondowałem z Sony, kazali mi sprawdzić sygnał z anteny :)
Nie pomagały wyjaśnienia że odbiornik. np. TCL działa szybko z wczytywaniem kanałów wirtualnych. Rozmowa nie miała sensu.

VAHANARA
Posty: 680
Rejestracja: 22 sierpnia 2019, o 11:01
Miejscowość: Warszawa

Re: HbbTV w NTC

Post autor: VAHANARA »

dvbtowiec pisze: 20 lutego 2023, o 07:54 Czasem wskoczą od razu, innym razem po 10s a nawet po 40s.
A nie może być to również problem łącza internetowego - instalacja domowa, łącza międzyoperatorskie, serwery HBB nadawcy? Bo u mnie na LG to też bywa różnie z czasem dostępu - czasami "od razu", czasami kilka, a czasami kilkadziesiąt sekund nawet bywa.

Najpierw myślałem, że to odbiornik, bo wiadomo, to tylko TV i moce obliczeniowe ograniczone. Ale potem tak mnie naszło, że może te opóźnienia są (po części / w całości) niezależne od odbiornika, a generują się na dosyłach IP. A naszło mnie po tym, jak skojarzyłem, że przecież analogicznie bywa na dostępie do usług internetowych z lapka - czasami forum wskoczy "od razu", a czasami trzeba poczekać dłuższą lub krótszą chwilę.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: HbbTV w NTC

Post autor: dvbtowiec »

Na pewno nie łącze. TCL działa błyskawicznie. Po zmianie kanału na wirtualny po sekundzie góra 3 jest obraz i dźwięk. Nie zdąży się plansza pokazać.
Sony ma tą przypadłość cyklicznie.
Za każdym razem plansza, komunikat trwa wczytywanie i czekamy minimum 5s, maks 40s.
Kanały wirtualne ośrodków regionalnych na Sony wczytują się błyskiem. Problemy stwarzają wyłącznie kanały Kultura2, Historia2, Alfa...

Widziałem także działanie na Hisense. Również błysk. Ale z kolei ma inną przypadłość, nie odtworzy kanałów regionalnych.

Widać wyrażnie że wykorzystano różne technologie nadawania.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Krosnoludek »

Dlatego proszę posiadaczy telewizorów Philips by pisali zgłoszenia by to poprawili, by kanały wirtualne wskakiwały po 2-3 sekundach, a nie jak teraz 9-14 sekund. Skoro w TCL dali radę dopracować, to i w Philipsie też powinni dać radę, tylko muszą mieć więcej zgłoszeń, nie tylko jedno odemnie, bo wiadomo jak to potraktują.

VAHANARA
Posty: 680
Rejestracja: 22 sierpnia 2019, o 11:01
Miejscowość: Warszawa

Re: HbbTV w NTC

Post autor: VAHANARA »

dvbtowiec pisze: 20 lutego 2023, o 10:07 Na pewno nie łącze. TCL działa błyskawicznie. Po zmianie kanału na wirtualny po sekundzie góra 3 jest obraz i dźwięk. Nie zdąży się plansza pokazać.
A, czyli TCL ma widać inaczej to zorganizowane. Wygląda mi więc, że buforuje sobie kanały wirtualne w tle. A mój LG buforuje widać na bieżąco, czyli najpierw po przełączeniu musi sobie program zbuforować, co trwa w zależności od łącza i dostępności serwera, a potem dopiero go odpala.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Krosnoludek »

Może Paweł Tutka się wypowie, jak to powinno być w telewizorze rozwiązane, by szybko wskakiwały kanały wirtualne TVP, tak jak to jest w TCL, LG czy Hisense. A najlepiej jak by się skontaktował z Philipsem i udzielił im rady.
Zaczekam z odpisaniem do Philipsa ze 2-3 dni, może dostanę jaką podpowiedź jak to by mogli przyśpieszyć.

ktotam
Posty: 26
Rejestracja: 30 października 2016, o 13:43
Miejscowość: Gniezno
Odbiornik: Philips 55PUS9206/12
Instalacja antenowa: UHF Tri Digit
VHF DIPOL-4
FM SV Total
HDTV Center plus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Konin/Żółwieniec Gniezno/Dębówiec

Re: HbbTV w NTC

Post autor: ktotam »

Krosnoludek pisze: 20 lutego 2023, o 10:31 Dlatego proszę posiadaczy telewizorów Philips by pisali zgłoszenia by to poprawili, by kanały wirtualne wskakiwały po 2-3 sekundach, a nie jak teraz 9-14 sekund. Skoro w TCL dali radę dopracować, to i w Philipsie też powinni dać radę, tylko muszą mieć więcej zgłoszeń, nie tylko jedno odemnie, bo wiadomo jak to potraktują.
U mnie te kanały przełączają się po ok. 3 sekundach, ale ja mam wgrane to najnowsze oprogramowanie, które poprawia odbiór W24. Jeżeli twój telewizor jeszcze nie ma tego oprogramowania, to być może po jego wgraniu poprawi się również odbiór tych kanałów wirtualnych.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Krosnoludek »

Od momentu wciśnięcia przycisku na pilocie minie 2-3 sekundy i jest obraz? Nie 9-14 sekund. Wcześniej też tak długo u Ciebie wskakiwało?

Nie, nie mam jeszcze tego nowego 248, bo nie jest jeszcze dostępne do pobrania na stronie Philipsa.

Tak to wygląda u mnie, i ten filmik wysłałem do Philipsa by pokazać jak wolno wskatują: https://youtu.be/amiUDKyMUXk
Niestety nie mam TCL by nagrać jak na nim to szybko działa, by mieli porównanie.
Ostatnio zmieniony 22 lutego 2023, o 22:50 przez Krosnoludek, łącznie zmieniany 1 raz.

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: HbbTV w NTC

Post autor: cyber »

Witam @Krosnoludka ... miałem odpisać na priv. ale odp. tutaj ...z najnowszym oprogramowaniem jest zdecydowanie lepiej trwa to około 3-5 sekund ...nie bez znaczenia jest tutaj także połącznie sieciowe ...wgraj proszę w końcu ten najnowszy soft jest przecież dostępny w Tv ( przynajmniej był u mnie i u znajomego -model Tv bliźniaczy do Twojego) już jakiś czas temu...Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Krosnoludek »

Nie mogę wgrać, bo brak do pobrania na stronie, a telewizor nic nie widzi, ostatni co widział był w lutym zeszłego roku z Androidem 11 i od tego czasu wszystko ręcznie trzeba pchać.

Imnernet mam 40 Mb/s pobieranie, i wysyłanie 5 Mb/s, ping jednocyfrowy ok. 2-5

Zreszta porównując w tym samym sklepie Philipsa i Hisense, długo wskakiwało na Philipsie a szybko na Hisense, a oba podłączone były do tego samego internetu.

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: HbbTV w NTC

Post autor: cyber »

Hmm...nie wiem dlaczego Twój Tv nie widzi najnowszego softu ale warto wgrać ...U mnie pojawił się zaraz po udostępnieniu przez Philipsa i poprawił znacząco odbiór W24 . Teraz widzę także ,że kanały wirtualne też szybciej "wskakują " nie ma mowy o zobaczeniu planszy informacyjnej ( Twój film ) a całość to 3-5 sec. może konkurencja jest szybsza ale dla mnie to co teraz jest -jest O.K.
Zresztą i tak rzadko tam zaglądam ;)
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Krosnoludek »

Sprawdźcie jeszcze punkt nr. 6: viewtopic.php?t=8420

Prawdopodobnie potrzebne by było wykonanie w telewizorze powrotu do ustawień fabrycznych, ale nie chce na razie tego dawać, bo znikną mi wtyczki które Kiki w sklepie wgrał, w tym Kodi, a czy potem będę umiał to samo ustawić co mam obecnie ?

Ramirez
Posty: 242
Rejestracja: 26 grudnia 2016, o 22:37
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Amiko V30+ LG 43v635uj
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: HbbTV w NTC

Post autor: Ramirez »

Włączyłem sobie CDA Premium na Hbb które dzisiaj włączono i muszę pochwalić. Da się zrobić to na Hbb w wersji 1.5 jaka mój telewizor obsługuje i nie trzeba do tego kłopotliwego nowego Hbb2.01 które ma niską kompatybilność, tak jak w TVP. I po co komu aplikacje jak tak się da rozsyłać sygnał :lol:

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: HbbTV w NTC

Post autor: dvbtowiec »

Gdzie taki serwis włączono w HbbTV?

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: HbbTV w NTC

Post autor: hadam »

Jest w MUX-8, na 86 kanale LCN.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: HbbTV w NTC

Post autor: dvbtowiec »

Fakt. Widzę. Telewizor dopisał do listy.
W serwisie HbbTV nie ma bezpłatnych treści, które są dostępne w aplikacji cda na Android TV.
Logując się na to samo konto na liście ostatnio obejrzanych w HbbTV usuwa pozycje bezpłatne.
Tak więc dla mnie to portal reklamowy :)

Zablokowany