OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

SN72
Posty: 118
Rejestracja: 27 września 2016, o 18:24

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: SN72 »

A ja bym jeszcze to poprawił
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I tu też
Obrazek
Niech już AX w oprogramowaniu wprowadzi jednakową wielkość czcionki wszędzie, a nie w wybranych kartach.Zdjęcia są z softu 2.2.56. Przepraszam za jakość fotek takie mi z domu przesłali, a ja tylko naniosłem poprawki.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: Krosnoludek »

Podeślę do AX nasze sugestie

@pecet - Widzę, że nawiązałeś kontakt z programistami, koniecznie poproś ich oprócz rzeczy co na satedu wymieniłeś dopisz podział karty oraz dołożyć obsługę HbbTV nawet jeśli miałoby wolno działać, koniecznie niech dołożą, procesor powinien bez problemów dać radę, na klonie Ukraińskim różne serwisy internetowe np. z filmami działają świetnie, A HbbTV to nic innego jak tylko drogą naziemną wysyłany adres internetowy strony. Czerwony przycisk do HbbTV na pilocie oznaczony już jest :) sprawdź na swoim :D

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: Krosnoludek »

Takie uwagi odnośnie nowego softu mam zamiar przesłać do AX do Pana Grab:
1. Nadal brak całego szczegółowego opisu programu z DVB-T, brak takich danych jak (każde od nowej linijki):
Reżyser: .....
Aktor: ......
Rok produkcji: .....
Kraj produkcji: .....

Zdjęcia porównawcze szczegółowego opisu programu, byście mogli porównać 1:1, czego w Sloth brakuje: viewtopic.php?p=227003#p227003

2. Czcionka w szczegółowym opisie EPG (wejście poprzez Info na danym kanale, nie poprze EPG) wydaje się być już dobra i czytelna. Prosimy szczegółowy opis EPG poszerzyć na cały ekran, tj. na boki i do góry, tak jak na zdjęciu zaznaczyliśmy.

3. Na bannerze info - paski siły i jakości sygnału, IP oraz wskaźniki przenieść z bannera info do informacji o parametrach programu (3 x info), a napis FAV1 dać w jednej linii co nazwa kanału i nazwa satelity i tym sposobem cała linijka zostaje pusta i można na to miejsce powiększyć czcionkę aktualnej i następnej pozycji antenowej. Te dane co wyżej wymieniłem na bannerze info są niepotrzebne, tylko zaśmiecają i wprowadzają zamęt, banner info ma być prosty przejrzysty i czytelny z tylko najpotrzebniejszymi informacjami o programie. Kto będzie chciał sprawdzić siłę sygnału, nr IP czy zobaczyć piktogramy wciśnie 3xinfo i zobaczy te wszystkie dane, a jest tam dla nich miejsce w sam raz. Również zaznaczyłem to na zdjęciach.

4. Na bannerze info dołożyć wyświetlanie prognozy pogody wybranej dla swojego miasta

5. Dołożyć w menu, gdzie tuner ma na liście głównej zapisać kanały z DVB-T:

Miejsce kanałów DVB-T na liście głównej:
-Na początku
-Na końcu
-Wyłącz

6. W Menu, ustawienia systemowe, języki i ustawienia menu - po wyborze funkcji Przejrzystość OSD - jasność obrazu OSD Menu jest ściemniana , razem z napisami. Powinno być jasność na stałym poziomie czcionka napisów wygaszana.

7. Błędne tłumaczenie napisu paska głośności jest Wielkość powinno być Głośność.

8. Powinien być wprowadzony napis USB na wyświetlaczu LED dekodera podczas korzystania z pamięci przenośnej.

9. Coś z polskich serwisów internetowych oczywiście po podpisaniu zgód z ich właścicielami dałoby się dołożyć np.: IPLA, player.pl, vod.tvp.pl, vod.pl, cda.pl ????

10. viewtopic.php?p=227006#p227006

11. Dołożyć obsługę HbbTV
Co jeszcze zostało do poprawy?, chcę wszystko zebrać w jedno i wysłać do AX, piszcie.
Ostatnio zmieniony 27 listopada 2017, o 11:22 przez Krosnoludek, łącznie zmieniany 1 raz.

SN72
Posty: 118
Rejestracja: 27 września 2016, o 18:24

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: SN72 »

Witam dopiero co dotarłem do hotelu .Krosnoludek w 3 punkcje : Na banerze info niech zostaną paski siły i jakości , oraz piktogramy. Wystarczy tylko poszerzyć baner , i powiękrzyć czcionkę. Czasami szybki podgląd sytuacji jest bardzo pomocny - wiem coś o tym. Ten typ banera to standard jest stosowany w dekoderach np : EDISION , AMIKO. Nie można tak bardzo go ogołocić! .Dla programistów piszących dla AX łatwiej będzie wprowadzić potrzebne poprawki do banera ,niż projektować go od nowa.Niech powiękrzą
czcionkę w całym Menu , tak jak pokazałem. Dalsze punkty OK.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: Krosnoludek »

Ja jestem za przerobieniem bannera info i zbędne informacje z niego przenieść do info o parametrach (ostatni raz przycisk info). Natomiast gdyby było to dla programistów trudne do wykonania i przez to bardzo kosztowne dla AX, to trudno niech wtedy pozostanie jak jest, a tylko tak jak piszesz powiększą banner info i czcionkę z nazwą obecnej i przyszłej pozycji programowej, ewentualnie wskaźniki kropkowe zamienić na paskowe.

@pecet - napisałeś programistom z Chin o HbbTV by dołożyli ?

SN72
Posty: 118
Rejestracja: 27 września 2016, o 18:24

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: SN72 »

Krosnoludek pisze:Ja jestem za przerobieniem bannera info i zbędne informacje z niego przenieść do info o parametrach (ostatni raz przycisk info). Natomiast gdyby było to dla programistów trudne do wykonania i przez to bardzo kosztowne dla AX, to trudno niech wtedy pozostanie jak jest, a tylko tak jak piszesz powiększą banner info i czcionkę z nazwą obecnej i przyszłej pozycji programowej, ewentualnie wskaźniki kropkowe zamienić na paskowe.

@pecet - napisałeś programistom z Chin o HbbTV by dołożyli ?
Ale to już jest od dawna w Info , jest przycisk uruchamiający " Tryb instalatora " ze wskażnikami siły i jakości , oraz " Picture setting" - ustawienie parametrów wyświetlania.Po co to jeszcze raz tam przenosić i umieszczać?.Obawiam się tylko żeby nie było tak jak z softem do Fergusona Ariva T750i. Jak zaczeli grzebać to wyszedł niezły bigos.Baner ma służyć do szybkiego podglądu sytuacji i parametrów pracy - po to został stworzony.Łatwiej dla AX będzie baner powiękrzyć włącznie z czcionką niż tworzyć go od nowa.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: Krosnoludek »

Wysłałem ww uwagi do AX, zobaczymy jaka będzie na nie odpowiedź :)

petec
Posty: 20
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, o 21:20
Odbiornik: Philips 46pfl3807
Instalacja antenowa: Zgorzelec
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śnieżne Kotły, Liberec, Loebau

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: petec »

Krosnoludek pisze: @pecet - napisałeś programistom z Chin o HbbTV by dołożyli ?
owszem. el pozdro.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: Krosnoludek »

Wielkie dzięki prezesie :)

Jeszcze o tym HbbTV napisałem do Pana Grab z AX, by jednak spróbowali przekonać programistów, by uruchomili na naszym tunerze obsługę HbbTV. Skoro różne serwisy internetowe działają na tym tunerze bardzo dobrze (na klonie u2c mnóstwo różnych serwisów), to tak samo z HbbTV powinien dać sobie rade. W końcu drogą naziemną przesyłana jest tylko sygnalizacja z jaką stroną internetową tuner ma się połączyć.

Jeśli nie za darmo mogliby udostępnić oprogramowanie z HbbTV, chętnie Im zapłaciłbym :)
Ewentualnie, wypuścić Sloth Combo Plus z obsługą HbbTV w droższej cenie

Awatar użytkownika
Karlos68
Posty: 36
Rejestracja: 18 marca 2013, o 15:15
Miejscowość: Miasto JANOV
Odbiornik: Philips55PUS8303/12,40PFL6606H/12,32PFL6626H/12,HamaDIR3100
Instalacja antenowa: 2xTVA Pradziad(26,28,31)Chrzelice(29,23,34,21+test 42)VHF Góra Św. Anny(6,11C)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Pradziad , Chrzcielice , Góra Św.Anny

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: Karlos68 »

OPTICUM RED SLOTH Combo plus nie jest już sprzedawany?

DM trade brak.............univision24 brak.............

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: Krosnoludek »

Pewnie się wyprzedał i czekają na dostawę nowej partii tunerów z Chin :)
Na Allegro też już się kończy.

Awatar użytkownika
a.d.
Posty: 458
Rejestracja: 1 maja 2011, o 08:39
Odbiornik: Optic SLOTH Combo plus, Ferguson FT-8100, Cabletech URZ0083Q
Instalacja antenowa: siatka+SWA-9701 pol.V siatka+LNA-177 pol.V
Nadajnik - obiekt nadawczy: (PL)-Przehyba / G.Sw.Marcina (SK)-Kotnik

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: a.d. »

Karlos68 pisze:OPTICUM RED SLOTH Combo plus nie jest już sprzedawany?

DM trade brak.............univision24 brak.............
  • Ja kupilem ten tuner 3-miesiace temu,udalo mi sie wynegocjowac cene(wraz z dostawa) w sklepie dmtrade 210zl.
  • Dzisiaj otrzymalem informacje z tego sklepu ze prawdopodobnie nowe partie tunerow OPTICUM SLOTH Combo plus pojawia sie jak tylko dotra z Chin w przyszlym tygodniu

panaho
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2012, o 10:27

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: panaho »

Przy braku jakiejś sensownej alternatywy w tej cenie to się sprzedało.
"- Puree ze smalcem proszę. - Nie ma smalcu, z dżemem są puree. - Dobrze, niech będą"

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: Krosnoludek »

Alternatywa jakaś jest np. Cryptobox 652, Ferguson 153/253, Globo XS65 Combo, AX 502 Combo itp.

Ten jako jedyny ma pilota z podstawową obsługą telewizora, tak jak tunery Wiwy (wielki plus dla niego za to), nie koduje nagrań z kanałów kodowanych, ma trochę serwisów internetowych

Awatar użytkownika
Karlos68
Posty: 36
Rejestracja: 18 marca 2013, o 15:15
Miejscowość: Miasto JANOV
Odbiornik: Philips55PUS8303/12,40PFL6606H/12,32PFL6626H/12,HamaDIR3100
Instalacja antenowa: 2xTVA Pradziad(26,28,31)Chrzelice(29,23,34,21+test 42)VHF Góra Św. Anny(6,11C)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Pradziad , Chrzcielice , Góra Św.Anny

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: Karlos68 »

Alternatywa HEVC jest np. Amiko Mini Combo Extra , Amiko NEO Combo SE

Jestem z Czech (Prudnik), w listopadzie zacznę z Praděda nadawać mux dvb t2 w HEVC..........

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: Krosnoludek »

Przypomniałem się dziś ponownie Panu Grabowi w sprawie tych poprawek co wyżej wymieniłem.

Awatar użytkownika
a.d.
Posty: 458
Rejestracja: 1 maja 2011, o 08:39
Odbiornik: Optic SLOTH Combo plus, Ferguson FT-8100, Cabletech URZ0083Q
Instalacja antenowa: siatka+SWA-9701 pol.V siatka+LNA-177 pol.V
Nadajnik - obiekt nadawczy: (PL)-Przehyba / G.Sw.Marcina (SK)-Kotnik

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: a.d. »

  • OPTICUM SLOTH Combo Plus pojawil sie wlasnie w sklepie univision24

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: Krosnoludek »

Głosujcie na tuner Opticum Sloth Combo Plus w plebiscycie Sat Kuriera na najlepszy dekoder/odbiornik :)

http://satkurier.pl/news/164420/glosuj- ... -2017.html

Awatar użytkownika
Karlos68
Posty: 36
Rejestracja: 18 marca 2013, o 15:15
Miejscowość: Miasto JANOV
Odbiornik: Philips55PUS8303/12,40PFL6606H/12,32PFL6626H/12,HamaDIR3100
Instalacja antenowa: 2xTVA Pradziad(26,28,31)Chrzelice(29,23,34,21+test 42)VHF Góra Św. Anny(6,11C)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Pradziad , Chrzcielice , Góra Św.Anny

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: Karlos68 »

Niesttey nie ma podanej daty sprzedazy powrotu tego dekodera na rynek

sklep@dmtrade.pl

Ramirez
Posty: 242
Rejestracja: 26 grudnia 2016, o 22:37
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Amiko V30+ LG 43v635uj
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: Ramirez »

Może ktoś mi podpowie czy da się ożywić uwalonego sloth combo plus kabelkiem RS232?? Bo nie wiem czy jest sens kupować czy tylko tuner na śmietnik można wyrzucić?

Zablokowany